4

۹ دی روز پایان یافتن زهر فتنه با پادزهر بصیرت بود/ بصیرت و مقاومت موجب شد دیروز خرمشهر و امروز حلب آزاد شود

ایت الله رئیسی تولیت آستان رضوی گفت:

مردم در روز ۹ دی با خشمگینی از دشمنان و فتنه‌گران در صحنه حضور یافتند.

آیت الله دکترسیدابراهیم رئیسی تولیت آستان رضوی صبح روز ۹ دی‌ماه در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی که با حضور اقشار مختلف مردم در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: ۹ دی مردم با خشمگینی از دشمنان و فتنه‌گران در صحنه حضور پیدا کردند و این روز را می‌توان روز تجلی قدرت حق و امتداد عاشورا و عاشورائیان دانست.

وی در ادامه افزود: 9 دی روز پایان یافتن زهر فتنه با پادزهر بصیرت و تجدید میثاق با ولایت بود، زیرا همه مردم به معنای واقعی کلمه از همه اقشار با توجه به احساس مسئولیتی که می‌کردند در حماسه ۹ دی با تولی نسبت به حق و تبری از دشمنان و برای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی در صحنه حضور یافتند.

آیت الله دکترسیدابراهیم رئیسی تصریح کرد: حضور مردم در حماسه ۹ دی حیرت‌انگیز بود زیرا مردم نه با بخشنامه و نه با دستورالعمل وارد میدان شدند، بلکه از روی احساس مسئولیت در صحنه حاضر شدند و از حماسه ۹ دی برای همیشه باید به عنوان یک حماسه گرامی یاد شود.

تولیت آستان رضوی در رابطه با بحث تقلب در انتخابات سال ۸۸ اظهار داشت: در اولین جلسه‌‌ای که با مقام معظم رهبری بعد از انتخابات سال ۸۸ داشتیم و نزدیک‌ترین افراد به کاندیدهایی که ابراز تقلب در انتخابات می‌کردند هم حضور داشتند؛ ایشان به آنها فرمودند که اگر سندی دارید برای تأیید حرف‌تان آن را رو کنید، اما بعد از چند ساعت هیچ‌کس مدرک و سندی رو نکرد و حتی زمانی که از سوی شورای نگهبان برای بازنگری صندوق‌ها زمان تمدید شد در آن‌موقع هم هیچ سند و مدرکی را ارائه ندادند.

وی افزود: مسئله تقلب به گفته خودشان رمزی بود که مردم در خیابان‌ها بیایند و واقعیت نداشت. این عنوان تقلب ظلمی بزرگ بود که در حق نظام صورت گرفت و باعث شد که برخی دچار تردید شوند و زمانی هم که مقام معظم رهبری در نماز جمعه از آنها خواستند که در خیابان آمدند را کنار بگذارند، زیرا دشمن دندان‌ها را تیز کرده و فتنه می‌کند و خودش را مجهز کرده که به انقلاب ضربه بزند و به آنها فرصت ندهید، اما آنها به تأکیدات رهبر انقلاب توجهی نکردند.

آیت الله دکترسیدابراهیم رئیسی اظهار داشت: انتخابات بهانه و نظام و رهبری نشانه بود، زمانی که شعار «نه غزه، نه لبنان» را سر می‌دادند، به امام(ره)، مقدسات اسلام و امام حسین(ع) بی‌احترامی کردند.

تولیت آستان رضوی با بیان اینکه در این فتنه ما نشانه‌هایی از حرکت‌هایی که در داخل کشورهای غربی افتاده بود دیدیم، تصریح کرد: حرکت و فتنه این افراد در کشور مانند حرکت‌های مخملی در کشورهای غربی بود و این اتفاق، ظلمی بزرگ به ملتی بود که با اعتماد کامل رأی داده بودند، اما این دشمن بود که می‌خواست انتقام بگیرد و آن چیزی که موجب پادزهر این فتنه شد، بصیرت مردم بود.

وی افزود: این افراد قصد داشتند که به جمهوریت نظام آسیب برسانند و خود را پشت خط امام(ره) مخفی کرده بودند، در حالی‌که خط امام(ره) شاخص‌هایی دارد و شاخص‌های آن پیروی از ولایت‌فقیه است. مهم‌ترین خط حزب‌الله این است که به دشمنان دین دست دوستی ندهیم. امروز در اینکه دشمن، دشمن ما است نباید تردید شود و ما اگر مذاکره‌ای انجام می‌دهیم، مذاکره‌کنندگان باید به خشم بسیاری نسبت به دشمن وارد مذاکره شوند.

آیت الله دکترسیدابراهیم رئیسی ادامه داد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، گره‌گشایی اقتصادی امروز در لوزان، ژنو و نیویورک نیست، بلکه گره‌گشایی اقتصادی در دست جوانان این سرزمین است و دشمن با فتنه‌ها قصد دارد اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد لیبرال و فرهنگ اسلامی را به فرهنگ لیبرال تبدیل کند که این نقطه کجی و انحراف است. آنچه که می‌تواند حیات ملت و تداوم نظام را در مقابل این بدعت‌ها نگه دارد، فقط بصیرت و همچنین دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی و مقاومت است که دیروز موجب آزادی خرمشهر، امروز آزادی حلب شد و ان‌شاءالله فردا نیز موجب آزادی قدس شریف خواهد بود و این می‌تواند به عنوان پیام ۹دی به همه دنیا باشد.

نوشتن دیدگاه

بلحاظ قانونی هر فرد مسئول محتوای نظر ارسالی خود است ،که که از طریق قانون با آی پی شناسایی می شود

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

© 1387/11/11 - 1398 az1400.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال