4

 اقدام حکیمانهِ یک انتصاب،درآغازگام دوم انقلاب 

 آغاز یک انقلاب در تحقق عدالت و اجرای قوانین اسلام ناب

خآرچشم فتنه گران وعوامفریبان ، حامی محرومان ،سیدابراهیم رئیسی با حفظ سِمَتِ معنویِ خادم الرضا"ع" هم با عنایت امام رضا علیه السلام به امت انقلابی ایران در منصب اجرای عدالت منصوب شد و هم با حکم نایب عام امام "علیه السلام" لذا این انتصاب هم به لحاظ جایگاه هم بلحاظ زمان و هم شخصیت وتجارب و هم انقلابی بودن و تفکر ضداشرافیگری و روحیه استکبار ستیزی  و ولایت مدار بودنِ این عالم شجاع و ساده زیست وطعم محرومیت کشیده، یکی ازمهم ترین انتصابات ولی امر مسلمین طی سه دهه اخیر میباشدکه شِمِه ای از رویکرد انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب را برای سردمداران استکبار جهانی ومخالفان و معاندان خارجی و داخلی و فتنه گران و عوامفریبان و چپاول گران بیت المال خاصه مدیران اشرافی غرب زده مشخص نمود .

در گام دوم انقلاب ، شاهد اخبار مهمی خواهید بود .

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه‌ی قضائیه منصوب کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در این حکم با تأکید بر لزوم تحول در قوه قضائیه و آغاز پرقدرت دوران جدیدی که زیبنده گام دوم انقلاب باشد، از فقاهت، دانش، تجربه، سلامت، امانت و کارآمدی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مقاطع گوناگون خدمت و سوابق طولانی ایشان در قوه قضائیه و آشنایی کامل با همه زوایای آن، به عنوان دلایل این انتخاب یاد، و در ادامه هشت توصیه مهم خطاب به رئیس جدید قوه قضائیه بیان کردند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم جناب مستطاب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی دامت برکاته آغاز دهه‌ی پنجم انقلاب و گذشت چهل سال از تشکیل دادگستریِ مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی، ایجاب میکند که با تکیه بر تجربه‌ها و دستاوردها و رهنمودهای انباشته در این نصاب زمانی، تحوّلی متناسب با نیازها و پیشرفتها و تنگناها در قوه‌ی قضائیه صورت گیرد و دستگاه عدالت با نَفَسی تازه و انگیزه‌ئی مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ی گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند. اینجانب برای تحقق این مقصود حیاتی، جنابعالی را برگزیده‌ام که دارای سوابق طولانی در سطوح مختلف قوه‌ی قضائیه و آشنا با همه‌ی زوایای آن میباشید و از طرفی در کنار فقاهت از تحصیلات حقوقی و دانش و تجربه در این عرصه مهم برخوردارید، و سلامت و امانت و کارآمدی خود را در مقاطع گوناگون خدمت نشان داده‌اید. سند تحول قضائی پیشنهادی جنابعالی را ملاحظه کردم. بر اساس مشورتها و نظرات کارشناسی، آنرا مفید و کارساز میدانم. با این حال چند نکته را مؤکداً به جنابعالی سفارش میکنم. نخست آنکه برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندیها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود. دوم آنکه در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید. سوم آنکه عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید. چهارم آنکه گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اِعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید. این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد. پنجم آنکه در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید. ششم آنکه از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید. هفتم آنکه قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سدّ محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است. هشتم آنکه همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند. در پایان لازم میدانم از آیت الله آملی بخاطر تلاشهای ارزشمندشان تشکر و قدردانی کنم و برای توفیق کامل جنابعالی و همکارانتان دست دعا و توسل به درگاه ربوبی بلند کنم و توجهات و دعای حضرت بقیة الله ارواحنا فداه را مسألت نمایم. والسلام علیکم و رحمة الله

سید علی خامنه‌ای ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

دیدگاه‌ها   

0 #8 علیرضا 1397-12-22 22:19
باسلام
کاش مثل سابق سخنان صوتی و متون حاج آقا رو در تلگرام و یا غیره که دسترسی راحت تری بین ما و عامه مردم هم جهت استفاده و در جهت نشر داره دوباره شروع کنید
نقل قول کردن
0 #7 mahdi salehi 1397-12-19 17:01
با سلام
انتصاب به جا و شایسته ای بود. ان شاءالله مرهمی بر دلهای زخمی باشند و در راه مبارزه با مفاسد، گامهای جدی برداشته شود.
نقل قول کردن
0 #6 اسماعیل 1397-12-19 09:59
سلام بر سید عزیز و بزرگوار
یکی دیگر از پیشگوئی های شما که فرمودید در اواخر سال گشایش برای مومنین حاصل می شود به وقوع پیوست
نقل قول کردن
0 #5 علی همتی 1397-12-18 17:29
نحن نقول الحمدلله رب العالمین . بی صبرانه چشم انتظار مولاییم.
نقل قول کردن
0 #4 علی علوی 1397-12-18 07:55
از خداوند توفیق روز افزون جناب آقای رئیسی را مسئلت دارم
نقل قول کردن
0 #3 اصغر_ا 1397-12-17 12:07
سلام علیکم
دل بسته یاران خراسانی خویشم
به امید فرج
نقل قول کردن
0 #2 علی ر-480 1397-12-17 06:01
سلام سید جلیل القدر
این انتصاب مبارک در روزمیلاد پنجمین ستاره آسمان ولایت را به شما وتمامی مومنین ولایت مدار تبریک عرض میدارم
ان شالله با همت ایشان فساد های مالی و گرانی اصلاح گردد
ان شالله این خبر اولین خبر از نویدهای خوش پایانی سال ۹۷ که فرموده بودید باشد
جانم فدای رهبر
اللهم عجل لولیک الفرج
نقل قول کردن
0 #1 وحید-ج-ن-450 1397-12-17 00:59
سلام علیکم
درود خدا بر ولایتمدارا ن و منتظران
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

بلحاظ قانونی هر فرد مسئول محتوای نظر ارسالی خود است ،که که از طریق قانون با آی پی شناسایی می شود

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

© 1387/11/11 - 1398 az1400.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال